E-Devlet SGK Sorgulama

E-Devlet SGK sorgulama ekranı ile çalışanları sigorta hizmetleri ile ilgili olarak hizmet dökümü, emeklilik, prim gün sayısı öğrenme ve toplam sigorta prim borcu gibi birçok bilgiyi öğrenebilmektedirler. E devlet SGK prim sorgulama sistemine giriş yapabilmeniz için ilk olarak e-devlet şifreniz olması gerekmektedir.  Eğer şifreniz yok ise en yakın ptt şubelerinden  2 TL karşılığında bu şifreleri temin edebilir ve sonradan kendi dilediğiniz bir şifre belirleyerek şifre tanımlaması yapabilirsiniz. 

Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı çalışan  veya  kendi işyeri olan kişiler Prim ödeme gün sayılarını bilgi güvenliği  nedeniyle  artık  E-Devlet SSK Sorgulama  aracılığı ile gerçekleştireceklerdir. Sigortalının  bir ay içerisinde ödemiş olduğu veya  işveren tarafından e bildirge ile gönderilip  ödenen ssk primlerinizi  e-devlet sisteminden nasıl sorgulama yapacağınızı detaylı bir şekilde ele aldık.

E Devlet 4A Çalışan SSK Sorgulama Ekranı

E Devlet 4A çalışan SGK sorgulama ekranını kullanarak ne tür işlemler yapabileceğinizi belirtmiştik. Tüm Sosyal Güvenlik Sistemi içerisinde bulunan SSK, Bağkur ve SGK'lı yani devlet memuru olan kişiler ile belli bir sözleşme ile işverene bağlı olarak çalışan işçiler de e devlet sgk gün sayısı sorgulama ekranından yararlanabilirler. e devlet sistemi üzerinden Toplam prim gününüzü, Hangi ay ne kadar prim yatmış  veya dönem içerisinde yatırılmamış prim gün sayısı gibi detaylar öğrenilebilmektedir.

Sisteme girişinizi gerçekleştirdiğinizde aşağıdaki aşağıda bulunan ekran gibi bir ekran görülecektir Bu ekranda E-Hizmetler Linkini tıklıyoruz  ve  S– yani Sosyal Güvenlik Linkini tıklamanız gerek  en son olarak da 4A Hizmet Dökümü  Linkini tıklamanız  sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz açısından yeterli olacaktır. 

E devlet SGK sorgulama ekranı ile sgk hizmet dökümü detaylarına da ulaşabileceğinizi unutmayınız! Zira SGK hizmet dökümü, emeklilik tarihi öğrenme, SGK toplam prim gün sayısı öğrenme, sgk borç sorgulama ve eksik yatırılmış prim detaylarını öğrenme açısından tüm bilgileri sunmaktadır. 

SGK Prim Sorgulama Ekranı

E devlet girişi ve bankacılık hesap girşi ekranından Türkiye Gov tr sistemine giriş yapılabilmektedir. T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile aşağıdaki verdiğimiz bağlantıdan sisteme girdiğiniz zaman direk olarak hizmet dökümü sayfasına erişerek hem zamandan tasarruf edeceksiniz hem de nitelikli bilgiye ulaşmış olacaksınız. 

1. Aşama

SGK Prim Sorgulama yapmak için aşağıdaki adresden size direk olarak hizmet dökünü sayfasına verdiğimiz bağlantıya tıkladıktan sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda sisteme nasıl giriş yapabileceğinizi gösteren uyarı sayfası yer alıyor. “Kimliği Şimdi Doğrula” butonuna basarak bir sonraki adıma geçiniz.

2. Aşama

e-Devlet sistemi çalışanlardan bu adımda PTT Şubesinden alınan e-devlet şifresini ve T.C kimlik numarasını talep etmektedir. Eğer farklı şekilde sisteme giriş yapmak istiyorsanız; Bankacılık hesap girişi, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı ya da İnternet Bankacılığı sekmesine tıklayarak giriş sayfasını size uygun olanla değiştirebilirsiniz. 

SGK Prim Sorgulamasında Hizmet Dökümü Sayfası

Üstdeki bağlantıdan sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıkdan sonra direk olarak aşağıdaki gibi SGK Hizmet Dökümü ekranı ile karşılaşacaksınız. Dilerseniz ekranın sağ kısmında “Yazdır” yazan yere tıklayarak SGK Prim Sorgulama bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!