SGK İşe Giriş Tarihi Sorgulama

SGK işe ilk giriş tarihi sorgulama ekranından sigortalılık başlangıç zamanınızın detayını ayrıntılı olarak günü gününe öğrenirken aynı zamanda toplam prim gün sayısına da ulaşabilirsiniz. Bu bilgi özellikle emeklilik tarihi hesaplama konusunda son derece önemli konulardan biridir. Yazmızda sizlere SSK İlk İşe Giriş Tarihi nasıl öğrenebileceğiniz ile bilgiyi deyatları ile anlatacağız. 

İlk işe giriş tarihiniz dediğimiz gibi emeklilik sisteminde son derece önemlidir. Emeklilik işlemlerinde ilk işe giriş tarihinden bugüne kadar geçen süre ile emeklilik başvurularınız değerlendirilerek hesaplama yapılmaktadır. Ayrıca SGK’nın resmi sayfasında “Ne zaman Emekli Olabilirim” uygulamasında bu bilgi olmadan emeklilik hesaplama işlemlerinizi doğru bir şekilde yapmanız mümkün olmayacaktır.

İlk İşe Giriş Tarihinin Sorgulaması

İlk olarak e-Devlet şifrenizlev giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer şifreniz yok ise PTT şubelerinden şifre temin edebilir veya bankacılık işlemlerinden e devlet girişini kullanabilirsiniz. Sisteme girişinizi yaptıktan sonra sgk hizmet dökümü ekranından; kişisel bilgilerinizi entegre etmeniz halinde aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır. 

SGK hizmet dökümünüzde gördüğünüz kırmızı çerçeve iş ile işaretlediğimiz bölge 15.09.1999 tarihi SSK İlk İşe Giriş tarihidir. Bu yılı baz alarak emeklilik hesaplama işlemlerini yapabilirsiniz.

SMS ile SGK İlk İşe Giriş Tarihi Sorgulama

Cep telefonunuzdan SSK’nın SMS hizmeti ile öğrenmeniz artık çok kolay işe ilk giriş zamanı öğrenme için mesaj bölümüne PT yazıp boşluk bırakın TC Kimlik Numaranızı Yazın tekrar boşluk bırakıp Aile Sıra Numaranızı yazıp 5502 mesaj atın. Gelen mesaj ile ilk işe giriş tarihiniz ve hizmet gün sayınız öğrenilmiş olacaktır.

Önemli Not: SMS ile göndereceğiniz mesajın ücretli olduğunu lütfe unutmayınız!

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap

hasan veysi 2017-04-24 03:41:55

sgk girisim hangi tarih ve ne zaman emekli ola bilirim