SGK Prim Gün Sayısı Öğrenme

SGK çalışan toplam prim miktarını öğrenme geçmişten bu yana isteğe bağlı sigortalılık veya işveren tarafından ne kadar prim ödemesi yapıldığı bilgisini verir. Ssk prim sayısına göre emeklilik hesaplama ve toplam prim gün sayını sorgulama ekranı nasıl kullanılır? Sosyal Güvenlik Sistemine göre her hizmet sınıfı içerisinde çalışan personellerin çalıştığı süreler için primleri yatırılmaktadır. Yatırılmakta olan bu primler hem emeklilik için önemli hem de sağlık hizmetlerinden devlet imkanları çerçevesinde yararlanmak adına büyük önem taşımaktadır.

Bu anlamda bizler de SSK(4C) Bağkur(4B) ve SGK(4A)’lıar için şifresiz olarak yani diğer bir ifade ile e devlet girişi olmadan prim gün sayılarını öğrenebilecekleri bir yazılım geliştirdik. Bu yazılım aracılığı ile prim gün sayınızın toplam ne kadar olduğunu öğrenebilir aynı zamanda emekliliğinize ne kadar kaldığını görebilirsiniz.

SGK Prim Sayını Hangi Bilgileri Verir?

---- Sigortanızın Düzenli olarak yatırılıp yatırılmadığı bilgisini verir,

---- Toplamda şimdiye dek ne kadar priminizin yattığı bilgisini verir,

---- Emekli olabilmeniz için ne kadar priminizin daha olması gerektiği bilgisini verir,

---- Sigortanız düzenli olarak yatırıldığı için provizyon alıp almayacağınız konusunda fikir verir,

E Devlet Üzerinde SGK Prim Sorgulama Nasıl Yapılır?

E devlet sgk çalışan hizmet dökümü sayfası ile ilgili aşağıda vermiş olduğumuz ekranı kullanarak e devlet girişi yapmanız gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu çalışan bilgi öğrenme ekranından toplamda ne kadar prim ödemesi yaptığınız ekranda görülmüş olacaktır. 

E Devlet giriş ekranı şifreniz yok mu?

Eğer şifreniz yok ise en yakın PTT şubelerinden şifrenizi alabilir veya direk internet bankacılığı girişi ekranından e devlet yönlendirmesinde sgk çalışan hizmetleri sayfasına yönlenebilirsiniz. 

SGK PRİM GÜN SAYISI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA

Sigorta Başlangıç Tarihi:

---- Sigorta başlangıç tarihi yazılı olan kısma işe başlangıç tarihi bilgisini girmeniz gerekiyor. Toplam prim gün sayısının net olarak öğrenilmesi açısından büyük önem taşır.  Sigorta Başlangıç tarihi bilgilerini BU KONUMUZDAN takip edebilirsiniz.

Sigorta Bitiş Tarihi:

---- Eğer işten ayrındıysanız işten ayrılma tarihinizi yazacaksınız halen devam ediyorsanız, sorgulama yaptığınız yani bu günün tarihini girmeniz gerekiyor. (Sigortanız devam ediyor ise bu günün tarihini yazınız)

Prim Yatırmadığınız Gün Sayısı:

---- Prim yatırmadığınız gün sayısı kısmına da geçmiş dönemlerde iş değişiklikleri, farklı bir sektöre geçişte oluşan boşluklar veya kendi isteğiniz ile istifa ettiğiniz dönemlere ait toplam gün sayınızı girmeniz gerekiyor.

YUKARIDA BELİRTİLMİŞ OLAN BİLGİLERİ SİSTEME DOĞRU OLARAK GİRİLİRSE SGK PRİM ĞRENME MODÜLÜ SİZİN TOPLAMDA NE KADAR PRİMİNİZİN OLDUĞU BİLGİSİNİ KISA SÜRE İÇERİSİNDE VERECEKTİR.

SGK Prim Sorgulama Yapmak Çok Önemli!

Değişen kademeli emeklilik yasası ile birlikte sosyal güvenlik kurumuna bağlı çalışanlar emekli olabilmeleri için prim hesaplaması yapma ve yaş haddini öğrenme konusunda çok fazla bilgi sahibi değildirler. Bu anlamda yaş haddini beklemenin yanından işe başlangıç süresine göre toplam prim gün sayını öğrenmek büyük önem taşımıştır. Normal şartlara 7100 prim gün sayısı olan çalışan emekli olabilmek adına başvuru gerçekleştirebilmektedir. Ancak prim gün sayısı yeterli olsa bile emekli olmak için kademeli emeklilik yasasındaki yaş haddini beklemek zorundadır.

 

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!