SGK - SSK HİZMET DÖKÜMÜ
Sitemiz üzerinden Sgk sorgulama, sgk hizmet dökümü alma, sgk gün sorgulama, ssk prim sorgulama, sgk borç sorgulama, e sgk, tc ile sgk sorgulama, şifresiz sgk sorgulama İşlemlerini Rahatlıkla yapabilirsiniz

SGK Gün Sayısı Sorgulama

SGK toplam prim gün sayısı sorgulama, ssk gün öğrenme, toplam gün sayını ne kadar olursa emekli olunur, Sigorta gün hesaplama nasıl yapılır ve SSK gün sorgulama işlemleri ile ilgili diğer tüm detaylar...Sosyal güvenlik kurumu tarafından vatandaşlara açılmış online sorgulama ekranından şifreli ve şifresiz olarak sigorta sorgulamaları yapılmakta ve bu sorgulamalarda çalışanın işe başlama tarihinden, süreç içerisinde işten çıkışlarıi sigorta primlerinin kesilmesi, tekrar işe giriş bildirgesinin alınması, arada ödenen primler ve sosyal güvenlik kurumu ile ilgili diğer tüm iş ve işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. SGK prim gün sayısı öğrenme işlemi son derece önemlidir. Özellikle emeklilik zamanının öğrenilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. 

 

Günümüzde özel sektörde veya devlet kurumlarının herhangi bir kademesinde göreve başlamış olanlar işveren tarafından mali yönden sorumluluk altındadır. Aylık minimum asgari ücret ve sigorta yatırılması her çalışan için zorunlu çalışma şartları arasında bulunmaktadır. Sigorta priminin yatırılması kadar düzenli bir şekilde bu işlemlerin gerçekleştirilmesi de büyük önem ve sorumluluk taşımaktadır. SGK müfettişlerinin teftişleri sonucunda sigortasız işçi çalıştırılması büyük maddi yaptırımlara ve hapis cezalarına sebep olabilmektedir. Bu yönü ile çalışanın primleri düzenli olarak yatırılmalıdır. 

 

SGK Gün Sayısı sorgulama Neden Önemlidir?

 

SSK prim gün sayısı sorgulama ve toplamda ne kadar prim gün sayısının olduğunu öğrenme işlemi özellikle primlerin düzenli bir şekilde yatırılıp yatırılmadığı ve emekli olabilmek adına ne kadar daha primin yatırılması gerektiği konusunda bilgiler vermektedir. bu sebeple çalışanların önemli bir kısmı rutin olarak TC ile SGK gün sayısı sorgulama işlemini gerçekleştirmektedirler. Şifreli ve şifresiz olarak yapılmakta olan bu işlemleri şifreli olarak yapmak için e devlet ssk gün sayısı öğrenme ekranına giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer şifreniz yok ise 2 tl karşılığında temin edebilirsiniz. Şifresiz olarak da sorgulama ekranımız üzerinden sizden istenen bilgileri sisteme girerek ssk sorgulama işleminizi sorunsuz olarak yapabilirsiniz. 

Diğer Yazılar