SGK - SSK HİZMET DÖKÜMÜ
Sitemiz üzerinden Sgk sorgulama, sgk hizmet dökümü alma, sgk gün sorgulama, ssk prim sorgulama, sgk borç sorgulama, e sgk, tc ile sgk sorgulama, şifresiz sgk sorgulama İşlemlerini Rahatlıkla yapabilirsiniz

SGK Prim Sorgulama

 

 

SGK Prim Sorgulama, SGK toplam prim gün sayısı öğrenme, ne kadar SGK primim yatırılırsa emeklilik işlemleri başlatılır ve SGK primleri ile ilgili bilinmesi gereken diğer tüm detayları... Günümüzde artık çalışanlar çalışma hayatına dair her türlü bilgiyi artık e devlet sistemi üzerinden alabilmektedir. e-Devlet sistemi hayatımızın birçok alanında hizmet vediği için birçok alanda hayatımızı çok kolay bir hale getirmiştir. Ayrıca güvenilir bilgi paylaşım kaynağı olarak da hizmetlerini sürdürmektedir. 

 

Çalışanlar önceleri SGK.GOV.TR bünyesinde şifresiz olarak SGK prim sorgulama öğrenme işlemlerini gerçekleştirebilirken, günümüzde bilgi güvenliğinin sağlanması açısından bu yol artık kullanılmamaktdır. Hizmet dökümü ve ssk prim detayını öğrenebilme için artık SGK Prim Sorgulama işlemi e-devlet şifresi aracılığı ile yapılır hale gelmişrir. 

 

SGK Prim Sorgulama Ekranı

 

E devlet girişi ve bankacılık hesap girşi ekranından Türkiye Gov tr sistemine giriş yapılabilmektedir. T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile aşağıdaki verdiğimiz bağlantıdan sisteme girdiğiniz zaman direk olarak hizmet dökümü sayfasına erişerek hem zamandan tasarruf edeceksiniz hem de nitelikli bilgiye ulaşmış olacaksınız. 

 

1. Aşama

 

SGK Prim Sorgulama yapmak için aşağıdaki adresden size direk olarak hizmet dökünü sayfasına verdiğimiz bağlantıya tıkladıktan sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda sisteme nasıl giriş yapabileceğinizi gösteren uyarı sayfası yer alıyor. “Kimliği Şimdi Doğrula” butonuna basarak bir sonraki adıma geçiniz.

 

 

2. Aşama

 

e-Devlet sistemi çalışanlardan bu adımda PTT Şubesinden alınan e-devlet şifresini ve T.C kimlik numarasını talep etmektedir. Eğer farklı şekilde sisteme giriş yapmak istiyorsanız; Bankacılık hesap girişi, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı ya da İnternet Bankacılığı sekmesine tıklayarak giriş sayfasını size uygun olanla değiştirebilirsiniz. 

 

 

SGK Prim Sorgulamasında Hizmet Dökümü Sayfası

 

 

Üstdeki bağlantıdan sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıkdan sonra direk olarak aşağıdaki gibi SGK Hizmet Dökümü ekranı ile karşılaşacaksınız. Dilerseniz ekranın sağ kısmında “Yazdır” yazan yere tıklayarak SGK Prim Sorgulama bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

 

 

Diğer Yazılar