E Devlet Şifre Değiştirme Süresi Ne Kadar?

Belkide dünyanın en büyük sorgulama sistemlerinden birisi olan e devlet sistemine girişi sadece sizler kendi şifreniz ile yapabiliyorsunuz.İçerisinde size ve başkalarına ait bilgiler olan e devlet sisteminde şifre değiştirme  süreleri 3 ay olarak belirlenmiş.Kısacası 3 ay sonra e devlet sistemine giriş yaptığınız zaman sizden yeni bir şifre girmeniz istenecektir.İsterseniz aynı şifreyi tekrar yazarak devam edebilirsiniz.

E Devlet Şifre Değiştirme Süresi Ne Kadar?
E Devlet Şifre Değiştirme Süresi Ne Kadar?

E devlet şifrenizin süresi dolduğu zaman siteye giriş ekranlarında size bir hatırlatma yaparak öncelikle eski şifrenizi sonrada oluşturacak olduğunuz yeni şifre istenecektir.Yeni oluşturacak olduğunuz e devlet şifresini bir yere not etmenizi tavsiye ederiz.Dilerseniz de bu süreleri beklemeden sizlerde şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Ayrıca küçük bir not eklemek isterim.Lütfen belirleyeceğiniz şifre kolay tahmin edilir bir şifre olmasın.Mümkünse 6 haneli rakam ve 1 adet büyük har bir adet küçük harf şeklinde belirleyin.Örnek vermek gerekirse ; 884521Tc gibi.

Yazar: admin

SSK -SGK hizmet dökümü nasıl alınır ? sgk hizmet sorgulama e devlet üzerinden nasıl yapılır gibi konularda sizlere yardımcı olacağım.Ayrıca e devlet şifresi belirleme , e devlet şifremi unuttum konularında da bilgi vereceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir