E Devlet Şifresi Nereden Nasıl Alınır?

Merhabalar arkadaşlar.Belkide dünyanın en gelişmiş sorgulama sistemlerinden birisi olan e devlet sistemi maşallah diyelim sorunsuz çalışıyor.Vatandaşlarımızın kendilerine ait bir çok bilgiye erişebilecekleri ve devlet kurumları ile ilgili işlemleri yapabilecekleri e devlet sisteminde cumhurbaşkanı dahil olmak üzere bir çok merciye şikayetlerinizi iletebiliyorsunuz.

E Devlet Şifresi Nereden Nasıl Alınır?
E Devlet Şifresi Nereden Nasıl Alınır?

Son zamanlarda şifresiz sigorta sorgulama adresi olan ESGM’de yapılan çalışmalar nedeniyle ssk sorgulama gibi işlemlerinizi de e devlet sistemi üzerinden yapabiliyorsunuz.

Kendinize ait bir e devlet şifreniz yok ise öncelikle size en yakın Ptt Müdürlüğüne giderek ve gişedeki görevlilere kimliğinizi göstererek 2 lira gibi çok cüzi bir bedel karşılığında e devlet şifrenizi kapalı bir zarf halinde teslim alabilir ve hayatınız boyunca kendinize ait olan tüm sorgulama işlemlerini bu şifre ile yapabilirsiniz.

Yazar: admin

SSK -SGK hizmet dökümü nasıl alınır ? sgk hizmet sorgulama e devlet üzerinden nasıl yapılır gibi konularda sizlere yardımcı olacağım.Ayrıca e devlet şifresi belirleme , e devlet şifremi unuttum konularında da bilgi vereceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir