E Devlet Sigorta Hizmet Sorgulama

Ülkemizde çalışan vatandaşlarımızın en çok hayal ettikleri şey çalışma hayatlarına son vererek kalan hayatları emekli olarak ve işe gitmeden geçirmektir herhalde. Çoğumuzun hayallerinden birisidir emekli olmak. Ülkemizde emekli olabilmek için belli bir günü ve belli bir sigorta gününü doldurmak gerekiyor. Şartlar sağlanmadığı taktirde gün doldurulsa bile yaş , yaş doldurulmazsa bile prim gününün doldurulması bekliyor.Yani sistem çok karışık bir şekilde ilerliyor ve bir çok kişi bu sistemin nasıl olduğunu ve gittiğini çözemiyor.Tabi bu durumlarda size yardımcı olan internet var.Aramış olduğunuz bir bilgiyi anında öğrenebiliyorsunuz.

E Devlet Sigorta Hizmet Sorgulama
E Devlet Sigorta Hizmet Sorgulama

Sigorta Hizmet sorgulama işlemini de internet üzerinden yapabiliyorsunuz. ESGM aracılığı ile şifresiz olarak yapılabiliyorduk ancak ESGM’de yapılan yenileme çalışmaları nedeniyle bu sorgulamayı artık e devlet üzerinden e devlet şifremiz ile yapabiliyoruz.Benim e devlet şifrem yok nereden e devlet şifremi alabilirim? diye soruyorsanız bulunduğunuz İl’deki size en yakın Ptt Müdürlüğüne giderek ve kimliğinizi gişedeki yetkili personele göstererek 2 lira gibi çok cüzi bir rakam karşılığında bir zarf içerisinde e devlet şifrenizi alabilir ve hayatınız boyunca kendinize ait tüm sorgulama işlemlerinizi e devlet şifreniz ile yapabilirsiniz.

E Devlet ile sigorta hizmet sorgulama işlemini yapmak istiyorsanız aşağıda sizler için sunmuş link vasıtası ile e devlet üzerinden ssk hizmet sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

E DEVLET İLE SİGORTA HİZMET SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Yazar: admin

SSK -SGK hizmet dökümü nasıl alınır ? sgk hizmet sorgulama e devlet üzerinden nasıl yapılır gibi konularda sizlere yardımcı olacağım.Ayrıca e devlet şifresi belirleme , e devlet şifremi unuttum konularında da bilgi vereceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir