Gelir Testi Sonucu Sorgulama Öğrenme

Merhaba değerli okurlar.Bildiğiniz gibi GSS borcu çıkan vatandaşlara devlet borçlarını sildirebilmek için gelir testi yaptırma zorunluluğu getirmişti.Kaymakamlıklara giderek yaptırmış olduğunu gelir testi sonuçlarının neticesini internet üzerinden rahatlıkla sorgulayabilir ve öğrenebilirsiniz.

Gelir Testi Sonucu Sorgulama Öğrenme
Gelir Testi Sonucu Sorgulama Öğrenme

Bu sayede vatandaşlarımız Genel Sağlık Sigortası prim borcu olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilecek.Gelir testi yaptırdıktan sonra sonuçlar en geç 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.Bu testi yaptıran kişilerin başvuru yaptığı formlarda yer alan aylık kazanç ve diğer bilgiler ile Sosyal Yardım Bilgi Sistemi üzerinden yapılan sorgulamalardan elde edilen bilgiler değerlendirilir ve aile içinde kişi başına düşen kazançlar tespit edilir.

G0: Geliri aylık brüt aѕgari üсretіn üçte bіrіnden az olanlar primlerini devlet öder,

G1: Gelіrі aуlık brüt aѕgari ücretіn üçte birindеn asgari ücrete kаdаr оlаnlаr brüt aѕgari ücrеtin üçte bіrіnіn % 12’si tutarında рrim öderler,

G2: Geliri aylık brüt asgarі ücretten asgari ücretіn iki katına kadar olanlar brüt aѕgari ücretіn % 12’ѕі tutarında prim ödеrlеr,

G3: Geliri аylık brüt аsgаri ücretin iki katından fаzlа olanlar brüt asgarі ücretin iki katının % 12’si tutarında prim öderler.

GELİR TESTİ SONUCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

E DEVLET İLE GELİR TESTİ ÖĞRENME İÇİN TIKLAYINIZ

Yazar: admin

SSK -SGK hizmet dökümü nasıl alınır ? sgk hizmet sorgulama e devlet üzerinden nasıl yapılır gibi konularda sizlere yardımcı olacağım.Ayrıca e devlet şifresi belirleme , e devlet şifremi unuttum konularında da bilgi vereceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir